Ekonomi

Kayseri protokolünden takas

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Uyum Daire Başkanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası kurucu üyeleri Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Seracılık Organize Sanayi Bölgesi proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. .

Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Ticaret Borsasını ziyaret etti. Tarım İhtisas OSB heyet sürecine ilişkin tanıtım toplantısına Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek’in yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağmış ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de katıldı.

Başkan Büyükkılıç, modern teknolojik seraların ve uygun tarım uygulamalarının geliştirilmesi, seracılığın planlı ve organize bir şekilde yapılması amacıyla Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Seracılık Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin Kayseri’de hayata geçirileceğini söyledi.

Mega yatırım olması hedeflenen projenin hayırlı olmasını dileyen ve emeği geçenlere teşekkür eden Büyükkılıç, “Sayın Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ile Kayseri Ticaret Borsasını ziyaret ettik ve kurulması ile ilgili tanıtım toplantısı gerçekleştirdik. İhtisas Tarım OSB. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağmış ve yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.”

sahinbeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu