Haber

Akçaabat’ta Otobüs Kazasında Hız Limiti Aşıldı

Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde 5 kişinin ölümüne, 36 kişinin de yaralanmasına neden olan kazanın hız limitini aşmasından kaynaklandığı belirtildi.

Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde 5 kişinin ölümüne, 36 kişinin de yaralanmasına neden olan kazanın hız limitini aşmasından kaynaklandığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, kazaya ilişkin ilk raporlar; otobüs sürücüsünün hız sınırını aştığını ve acil durum frenini çekmediğini ortaya çıkardı. Edinilen bilgiye göre, kazanın 61 KA 737 plakalı otobüs şoförünün 300’üncü seferini yaptığı sırada meydana geldiği belirlendi.

Öte yandan otobüs şoförünün hastanedeki tedavisi de tamamlandı. “AB güvenliği” ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şoför, ilk sözünde otobüsün freninin tutmadığını iddia etti. AB’nin, “30 kilometrede giderken fren tutmadı, yokuş aşağı inerken hızım 40 kilometreydi. Direksiyonu tuttum, paniklediğim için acil durum frenini çekmedim. otobüste yolcu olduğu için araç hızlandı çok üzgünüm.”

Kaza tutanağındaki yüzünün asık olduğunu ve jandarma raporunu kabul etmediğini belirten AB, belediyedeki araçların eski olduğunu söyledi. Savcının sorgusunun ardından nöbetçi cezaevi doktoruna sevk edilen AB, taksirle öldürme ve sömürüye neden olmaktan tutuklandı.

Otobüsün 2 ay önce muayeneden geçtiği ve frenlerinin sağlam olduğu iddia edildi. Sürücü AB’nin uzun yıllar şehirlerarası otobüs şoförlüğü yaptıktan sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde iş bulduğu belirlendi.

haber-hazro.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu