Ekonomi

Hisse senetleri öğle saatlerinde dalgalanıyor: Intel, Ulta Beauty düşüşte; Spotify yükselişte

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri Çarşamba günü, hizmet sektörüne ilişkin raporların faaliyetlerde bir düşüşe işaret etmesinin ardından artış gösterdi ve bu da Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşürmesi için daha elverişli bir ortam yaratabilir.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde dikkat çeken bazı hisse senedi performansları:

Intel Corporation (NASDAQ:INTC) hisseleri, yarı iletken üretim bölümünün Asya’daki rakiplerine daha fazla sözleşme kaybetmesi nedeniyle 2023 yılına kadar toplam 7 milyar dolar işletme zararı beklediğini açıklamasının ardından %7’nin üzerinde düşüş gösterdi.

Tesla, Inc. (TSLA) hisseleri bir önceki gün %4,9 düştükten sonra %0,4 oranında değer kazandı. Bu değişim, elektrikli araç üreten şirketin neredeyse dört yıldır ilk kez araç teslimatlarında düşüş bildirmesinin ardından gerçekleşti.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSM) hisseleri, adada meydana gelen son önemli depremlerin bazı üretim tesislerinde faaliyetlerin geçici olarak durdurulmasına yol açmasına rağmen %1,5 oranında artış gösterdi.

Paramount Global (PARA) hisseleri, medya holdinginin Skydance Media’nın kurucusu David Ellison ile olası bir işlem için görüşmelere başlamayı düşündüğü yönündeki haberlere rağmen %0,5 oranında düşüş gösterdi.

Walt Disney Company (DIS) hisseleri, girişimci Elon Musk’ın, yatırımcı Nelson Peltz’in medya ve eğlence holdinginin yönetim kurulunda bir pozisyon elde etmeyi başarması halinde Disney hisselerini satın almakla ilgilendiğini ifade etmesine rağmen %0,6 oranında düştü. Reuters’in haberine göre Disney’in Çarşamba günü ilerleyen saatlerde hissedarlarının şirketin yönetim kurulunu yeniden düzenlemek için hedge fonlardan gelen iki teklifi geri çevirdiğini açıklaması bekleniyor.

Cal-Maine Foods, Inc. (CALM) hisseleri, tavuk yumurtası üretiminde uzmanlaşan şirketin, yumurta fiyatlarındaki düşüşü telafi eden yüksek çeyrek satışları bildirmesiyle %3,7 oranında arttı.

Lenz Therapeutics (LENZ) hisseleri, ilaç şirketinin presbiyopi veya yaşa bağlı ileri görüşlülüğün tedavisi için geliştirdiği ilaçların çok önemli bir denemede birincil hedefe ulaştığını açıklamasının ardından %2,3 oranında düştü.

Acuity Brands, Inc. (AYI) hisseleri, aydınlatma çözümleri sunan şirketin ikinci çeyrek için analistlerin tahminlerini aşan hisse başına kazanç bildirmesiyle %3,5 oranında arttı.

Ulta Beauty, Inc. (ULTA) hisseleri, şirket yöneticilerinin son verilerin tüketici harcamalarında yaygın bir azalmaya işaret ettiğini belirtmesinin ardından %13 oranında geriledi. E.l.f. Beauty, Inc. (ELF) ve The Estée Lauder Companies Inc. (EL) hisselerinde de değer düşüşü yaşandı.

Spotify Technology S.A. (SPOT) hisseleri, şirketin birkaç önemli pazarda ses akışı hizmetleri için abonelik fiyatlarını artırmayı planladığına dair haberlerin ardından %5,7 oranında artış gösterdi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

habersabanozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu